Windows Akıllı Tahta için:

İndirme Linki 1 (Bal Akademi Sitesi)
İndirme Linki 2 (Google Drive) 
Android için:

İndirme Linki
Pardus için: 
İndirme Linki 1 (Bal Akademi Sitesi)
İndirme Linki 2 (Google Drive)
iOS için: 
İnşallah.

Not: Windows Akıllı tahta için linklerdeki rar dosyasını indirdikten sonra, zip dosyası içerisindeki klasörü akıllı tahtanın masaüstüne (veya uygun gördüğünüz yere) çıkartınız. Daha sonra klasörün içerisindeki tavşan resimli “ingilizce Turkce Yarisi” dosyasına çift tıklayıp oyunu açınız.

Not: Pardus Etap Akıllı tahta için indirdiğiniz zip dosyası içerisindeki klasörde bulunan “.x86_64” uzantılı dosyaya çift tıklayınız. Açılan küçük pencerede “Çalıştırılabilir dosyaya dönüştür”ü seçiniz. Daha sonra “.x86_64” uzantılı dosyaya çift tıklayıp oyunu açabilirsiniz.

Oyun hakkında:

İngilizce – Türkçe Kelime Yarışı oyunumuzu eğitim hayatlarının başlarında olan değerli öğrenci kardeşlerimiz için geliştirdik. Onların İngilizce dersinde eğlenerek pratik yapabilmeleri Ülkemiz için çok önemlidir. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine uygun olarak geliştirilmiştir.

Oyun içeriği:
Oyunda Tek Kişi, İki Kişi İşbirliği ve İki Kişi Rekabet modları bulunmaktadır. Öğrenci tek başına veya bir arkadaşı – velisi ile oynayabilir.

Tek Kişi modunda, öğrenci kendisiyle yarışıp en yüksek puanı almaya çalışmaktadır.

İşbirliği modunda, öğrencinin aynı hedefe ulaşmak için takım arkadaşıyla birlikte uğraşması, iletişim halinde olması ve sevdikleriyle bir arada aynı eğitim ortamında bulunması sağlanmıştır. Oyun İşbirlikli öğrenmeye olanak sağlamaktadır.

Rekabet modunda, öğrenci sevdiği bir kişiyle yarışabilmekte ve tatlı bir telaş içerisinde oyun havasında İngilizce pratiği yapabilmektedir. Oyun, iki kişiye de aynı anda aynı sorular sorularak veya iki kişiye de farklı sorular sorularak oynanabilmektedir. Can, süre, hediye sistemlerinin seçilmesiyle de oyundaki heyecan daha da artmaktadır.

İngilizce kelimeler konusunda pratik yapmayı sağlayan bu eğitsel oyunla, eğlenceli turnuvalar düzenleyebilirsiniz.

Mesela: “İşbirliği modunda iki kişilik takımlar halinde en yüksek puanı alan takım kazanır. Rekabet modunda ise rakipleri eleyerek finale kalan öğrenci kazanır.”

Milli Eğitim kitaplarındaki kelimelere uygundur.